Haber

Pele hastanede kalacak

Dünyaca ünlü efsane futbolcu Pele’nin (82) kızı Kely Nascimento, Pele’nin yılbaşı tatilini hastanede geçireceğini dün duyurdu. Açıklama dünya basınında Pele’nin durumunun ağırlaştığı şeklinde yorumlandı.

Kely Nascimento sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Evdeki Noel tatilimiz askıya alındı. Çeşitli nedenlerle doktorlarla birlikte Einstein Hastanesi’ndeki bu yeni ailenin gösterdiği tüm özenle burada kalmamızın daha iyi olacağına karar verdik. biz!!” dedi. Ablasıyla selfie fotoğrafı paylaşan Kely Nascimento, önümüzdeki hafta Pele’nin durumuyla ilgili güncel bilgileri paylaşacağını belirterek, “Ona olan sevginiz, hikayeleriniz ve dualarınız BÜYÜK bir tesellim çünkü biliyoruz ki biz yalnız değilsin.”

2021 yılında kolon tümörü aldırılan Pele, daha sonra kemoterapi de dahil olmak üzere sistematik olarak tedavi edildi. Ünlü futbolcu hakkında Albert Einstein Hastanesi, Pele’nin kanserinin ilerlediğini, böbrek ve kalp fonksiyon bozukluğu için daha fazla bakım ve tedaviye ihtiyacı olduğunu açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu